Z ogromną przyjemnością informujemy, że w naszej placówce powstanie PIERWSZA W ŻORACH GROTA SOLNA W ŻŁOBKU!

Już niebawem ruszają pracę związane z realizacją tego projektu i wasze pociechy będą mogły korzystać z prozdrowotnych walorów tej inwestycji!
Podłoga wysypana kryształkami soli, ściany wyłożone bryłami soli, tężnia solankowa po której spływa woda, a z głośników leci relaksacyjna muzyka. Są także rozkładane leżaki i zabawki. Tak właśnie wygląda grota solna w Planecie Maluchów, w której dzieciaki uwielbiają spędzać czas. Nie tylko się tu relaksują i odprężają, lecz również korzystają ze zdrowotnych właściwości powietrza 10 razy czystszego niż na ulicy.

Jesteśmy jedyną placówką w Polsce, która oferuje swoim podopiecznym możliwość korzystania w czasie opieki z groty solnej. Wpływa ona korzystnie nie tylko na schorzenia dróg oddechowych, alergie, poprawę odporności i kondycji dzieci, ale również sprzyja ich rozwojowi, wycisza, wyostrza koncentracje – co wspomaga procesy uczenia się i poznawania świata.

Z przyjemnością informujemy,
że w naszym żłobku powstaje
SALA DOŚWIADCZANIA ŚWIATA!

Nazwa „Sala Doświadczania Świata” jest polskim odpowiednikiem nazwy „Snoezelen” terapii polegającej na stymulowaniu poznawania świata na poziomie sensorycznym. Cechą charakterystyczną pomieszczenia Snoezelen jest wszechobecna biel. Głównym celem tej metody jest poznawanie i doświadczanie świata poprzez pobudzanie zmysłów wzroku, słuchu, dotyku, węchu oraz równowagi. Spośród efektów pracy tą metodą należy wyszczególnić: poprawę komunikacji i kontaktów z otoczeniem, poprawę koncentracji, redukcję stresu, zmniejszenie zmęczenia oraz wzrost poczucia bezpieczeństwa. Tego typu miejsca głównie spotykane są w przedszkolach terapeutycznych. Jednak w naszym żłobku mamy taką salę, by móc zapewnić swoim podopiecznym niespotykane odczucia i wrażenia.